Hakkımda

Cemalettin GÜRLER Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olmuştur. Şu anda kurucu ortağı olduğu GCG Avukatlık bürosunda avukatlık yapmaya devam ediyor. Ankara Üniversitesine bağlı Adalet Meslek Yüksek Okulunda 8 yıla yakın Avukatlık ve Noterlik Hukuku, Avukatlık Hukuku Bilgisi, Adalet Psikolojisi, Sigorta Hukuku derslerini hem örgün hem de uzaktan eğitim olarak vermiştir.

Avukat Cemalettin GÜRLER Anadolu Üniversitesi için yazdığı Avukatlık – Noterlik Hukuku ders kitabı 5 baskı yapmış, olup halen ders kitabı olarak okutulmaktadır.

Avukat Cemalettin GÜRLER’in ayrıca Kat Mülkiyeti Hukuku (Toplu Yaşam Alanları Hukuku) ve Harçlar Hukuku kitapları bulunmaktadır. Avukat Cemalettin GÜRLER şu anda “Adalet Psikolojisi” kitabını yazmaktadır.

Birçok alanda makaleleri olan Avukat Cemalettin Gürler 2014 – 2016 yılları arasında Ankara Barosu Yönetim Kurulunda görev aldı.

Cemalettin GÜRLER uzun süre çalıştığı yerel yönetimlere yönelik çalışmalarını “Marka Kent” kavramı üzerinden yürüttüğü çalışmalarını seçildiği Ankara Yenimahalle Kent Konseyinde pratiğe dökmeye çalışmaktadır.

 

Arama

Duyurular

Yargıtay Ceza Genel Kurulunun Bylock programı ve Fetö üyeliği konusunda içtihadı

Yargıtay Ceza Genel Kurulu verdiği 26.09.2017 tarihe 2017/16 Esas sayılı kararıyla Bylock programı ve Fetö üyeliği konusunda içtihadını açıklamıştır....

Yargı Kararları

ESAS NO : 2016/12614 KARAR NO : 2016/10341

Dava, tarafik kazasından kaynaklanan destekten yoksun kalma ve manevi tazminat istemine ilişkindir.

ESAS NO : 2014/12772 KARAR NO : 2016/10369

Dava zorunlu mali sorumluluk trafik sigortacısı tarafından dava dışı zarar görenlere ödenen tazminatın rücuen tahsili istemine ilişkindir.

ESAS NO : 2014/11017 KARAR NO : 2016/10355

Dava, trafik kazasına dayalı cismani zarar nedeni ile açılmış maddi ve manevi tazminat istemine ilişkindir.

Basından

Ankara Yenimahalle İlçesinde 500,000 kişiye ulaşmayı hedefleyen eğitim projesinde, proje çalışmasını Av. Cemalettin GÜRLER tarafından yürütülmektedir.

Site ve Apartman Yöneticiliği Eğitim Projesi →

Ankara'da Yenimahalle Belediyesi ve Yenimahalle Kent Konseyi iş birliğiyle başlatılan Apartman ve Site Yöneticileri Eğitimi projesinin ilk toplantısı Yenibatı Mahallesi'nde gerçekleşti.

Apartman ve sitelere standart geliyor →

Siirt Barosuna kayıtlı meslektaşımız Av. M.Nezir Okur'un yürüttüğü mesleki faaliyeti nedeniyle katledilmesinden sonra Siirt Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davanın ilk duruşmasına Türkiyedwn bir çok baro bir

Av. M.Nezir Okur duruşması →

ANKARA BAROSU’NDAN KIZILAY SALDIRISI KURBANLARINA SAYGI DURUŞU VE KARANFİL

ANKARA BAROSU’NDAN KIZILAY SALDIRISI KURBANLARINA SAYGI DURUŞU VE KARANFİL →

PLANLAMANIN KALKINMADAKİ ÖNEMİ

PLANLAMANIN KALKINMADAKİ ÖNEMİ →

Videolar

→ Zorunlu ve İsteğe Bağlı Trafik Sigortaları

Güzel Ankara programı


© Copyright - DİGİTA