E-Ticaret Hukuku

Elektronik ticaret, geleneksel mağazacılık ve fiziksel satış operasyonlarına göre daha hızlı ve daha düşük maliyetle daha geniş kitlelere hitap etme imkanı sunarak neredeyse her türlü ürün ve hizmete ilişkin satış yapma fırsatı sunar. Ancak, Türkiye ve tüm dünyada hızla büyüyen ve gelişen e-ticaret ekosistemi, kapsamlı bir hukuki düzenlemeye ihtiyaç duymaktadır.

“Elektronik ticaret hukuku” kavramı, birçok disiplinin bir araya gelmesi ile tek bir çatı altında toplanır. Fikri mülkiyet hukuku, kişisel verilerin korunması kanunu ve veri güvenliğine ilişkin düzenlemeler, rekabet hukuku, tüketici hukuku, sözleşmesel ilişkilerden doğan hak ve yükümlülükler çerçevesinde ticaret hukuku ve daha birçok başlık, bu disiplinler arasında yer alır. Ancak, bu kapsamlı yapı, hızlı değişen ve yeni düzenlemelere ilişkin yasal sorumluluklar getirdiğinden özenli bir takip süreci gerektirir.

GCG Hukuk Bürosu, e-ticaret hukuku çalışma ekibi olarak, müvekkillerinin e-ticaret ekosistemi içindeki hukuki riskleri doğru bir şekilde ele almaları ve yönetebilmeleri için maksimum menfaatlerini gözeterek güvenilir, şeffaf ve tam kapsamlı hukuki danışmanlık hizmeti sunmaktadır. Bu hizmet, müvekkillerin hizmet sağlayıcı, pazaryeri sahibi, satıcı, sosyal medya etkileyicisi veya diğer e-ticaret paydaşları olmalarına bakılmaksızın sunulmaktadır.

GCG HUKUK

GCG Hukuk Bürosu, bugün verimli sonuçlar için organize edilmiş Ankara merkezli Türkiye’nin önde gelen hukuk büroları arasında yer almaktadır.

İletişim