Girişim Sermayesi Yatırımları

GCG Hukuk Bürosu’nun Girişim Sermayesi Yatırımları Departmanı, sadece girişim sermayesi yatırımları alanına özgü uzmanlık gerektiren bilgiye sahip bir ekip tarafından oluşturulmuştur. Bu departman, girişim sermayesi fonları ve melek yatırımcıların yatırımlarını sorunsuz gerçekleştirmelerini sağlamak için tüm hukuk süreçlerini yönetmektedir.

Müvekkillerin yatırım süreçlerinde ihtiyaç duydukları tüm sözleşmelerin hazırlanması ve müzakerelerinin yürütülmesi temel iş alanlarını oluşturmaktadır. Bunlar, fonların kuruluş safhalarına ilişkin danışmanlık da dahil olmak üzere, girişim sermayesi yatırımcılarına özel tasarlanacak, yatırım faaliyetleri için gerekli olan tüm standart dokümantasyonların hazırlanmasını içerir.

GCG Hukuk, müvekkillerinin üçüncü kişilerden gelen sözleşmeleri de dahil olmak üzere birlikte yatırım veya başka bir lider yatırımcı altında yatırıma girmeleri halinde, sözleşmelerin revizelerini yapar. Ayrıca, yatırım işlemleri boyunca ve öncesinde gerekebilecek hukuki incelemelerin (due diligence) yürütülmesi ve yatırım sözleşmelerinin hazırlanması, müzakere edilmesi ve kapanış süreçlerinin yürütülmesi işleri de dahil olmak üzere girişim sermayesi yatırımcılarına geniş kapsamlı hizmetler sunar.

GCG Hukuk, hukukun her alanında hizmet sağlayabilen yapısı sayesinde, yatırım sonrası evrede de portföy şirketlerine ilişkin süreçlerde gerekebilecek A’dan Z’ye tüm hukuk ihtiyaçlarını karşılayabilir. Departman, genel iş bilgeliğini korumak amacıyla her daim birkaç girişimi de müvekkil portföyü içerisinde tutarak, işi ve karşılıklı beklentileri doğru okuyabilmeyi hedeflemektedir.

Girişim Sermayesi Yatırımları Departmanı, Amerika’da gerçekleşen yatırımlarda San Francisco irtibat ofisi ile tam entegre bir sistem dahilinde hizmet verebilmektedir. Bu kapsamda, şirketlerin Delaware’a taşınmasından, convertible note veya preferred equity yoluyla yapılacak yatırımların tüm safhalarıyla beraber yürütülmesi hizmetleri sağlanmaktadır.

GCG HUKUK

GCG Hukuk Bürosu, bugün verimli sonuçlar için organize edilmiş Ankara merkezli Türkiye’nin önde gelen hukuk büroları arasında yer almaktadır.

İletişim