Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri

Nakit dışı ödeme yöntemlerinin ve elektronik para kullanımının artmasıyla birlikte, ödeme hizmetleri ve elektronik para ihracı alanlarında faaliyet gösteren pek çok yerli ve yabancı kuruluşun ortaya çıkmasıyla hukuksal zeminin oluşturulması kaçınılmaz hale gelmiştir. Bu nedenle, GCG Hukuk Bürosu olarak müvekkillerimize, 6493 sayılı Ödeme ve Menkul Kıymet Mutabakat Sistemleri, Ödeme Hizmetleri ve Elektronik Para Kuruluşları Hakkında Kanun (Kanun) kapsamında faaliyetlerini yerine getirebilmeleri için gerekli hukuki danışmanlık hizmetleri sunuyoruz.

Kanun, ödeme kuruluşları ve elektronik para kuruluşlarına faaliyet izni alınmasından iç sistemlerine, bilgi sistemlerine ve faaliyetlerine ilişkin diğer konulara kadar birçok yükümlülük getirmektedir. Bu nedenle, müvekkillerimizin uygun şekilde faaliyetlerini yerine getirebilmeleri için özel sözleşme ve risk analiz raporları hazırlıyor, gerekli doküman ve belgeleri sağlıyor, hukuki danışmanlık hizmetleri sunuyor ve oluşabilecek ihlallerin takibini yaparak sonuçlandırıyoruz.

GCG HUKUK

GCG Hukuk Bürosu, bugün verimli sonuçlar için organize edilmiş Ankara merkezli Türkiye’nin önde gelen hukuk büroları arasında yer almaktadır.

İletişim